Ďakujeme, že NEPARKUJETE na ceste a chodníku

Aj na základe podnetov od Vás, milí obyvatelia, dávame všetkým do pozornosti problém s parkovaním v našej obci. Každý jeden sa s týmto problémom dennodenne stretávame. Pripomíname, že od 1.októbra 2023 totižto platí na Slovensku celoplošný zákaz parkovania na chodníku okrem miest na to určených. Samozrejme chceme pripomenúť, že aj parkovanie na miestnych komunikáciách nie je samozrejmosťou. Treba parkovať v súlade s vyhláškou a hlavne tak, aby zaparkované autá nebránili plynulej a bezpečnej premávke v našej obci.

Preto aj touto cestou žiadame majiteľov, aby svoje autá parkovali na svojich pozemkoch, vo svojich dvoroch a garážach.
Oceňujeme všetkých vodičov a vodičky, ktorí neparkujú svoje vozidlá na ceste a chodníku. Ďakujeme vám, že na parkovanie využívate vlastný pozemok. Prispievate tak k bezpečnej premávke a pohybu nás všetkých – či v autách, na bicykli, alebo aj peši.
 

Vážení a milí obyvatelia našej obce!

Od minulého roka máme kompletne vynovenú cestu od pálenice až po Bufet pod lipami. Dlhé roky dôležitej práce na inžinierskych sieťach – vodovode a kanalizácii – priniesli rozkopávky, obmedzenia, plátanie ciest, výtlky, ... Všetci sme si vydýchli a tešíme sa z nového cestného koberca. A to nielen, keď ideme v autách ale aj na bicykloch alebo korčuliach.

Bohužiaľ, s novou cestou nevznikol bezpečnejší prejazd a viac priestoru pre všetkých účastníkov a účastníčky cestnej premávky. Na cestu sa presťahovali autá, ktoré tam parkujú. Častokrát sú zaparkované po oboch stranách cesty a zostáva tak ledva jeden jazdný pruh. Sťažujú sa vodiči, nemajú dobrý prejazd hasiči, je to nebezpečné pre všetkých na bicykloch, často sú takto ohrozené deti alebo starší ľudia.

Preto chcem veľmi poďakovať všetkým, ktorí na to myslia a zatiahnu autom na vlastný pozemok. Alebo využijú obecné odstavné plochy, aj keď možno musia parkovať kúsok ďalej od svojho domu. Veľmi si vážim, že myslíte na ostatných, často sú to tí najzraniteľnejší, ktorým takto vytvárate bezpečnejšie podmienky na pohyb.

Zároveň vás chcem upozorniť, že od 1.októbra 2023 platí na Slovensku celoplošný zákaz parkovania na chodníku. Nechajme ho tým, ktorí ho na bezpečný pohyb potrebujú – napríklad rodičia s detským kočiarom, deti peši či na odrážadle, váš dedičko alebo babička na poobedňajšej prechádzke, žiaci a žiačky na ceste zo školy alebo pracujúci po ceste domov.

Za všetkých obyvateľov a obyvateľky Podolia a v mene celého obecného úradu vám ďakujemže NEPARKUJETE na ceste a chodníku. Prispievate tak k bezpečnej premávke pre nás všetkých. V autách, na bicykloch aj peši.  Ďakujem!

 

Váš starosta obce, Rastislav Bobocký.

 

Publikované: 6.6.2024 | Aktualizácia: 6.6.2024 | Zobrazené: 739
toplist