Futsalisti potvrdili 1 miesto v Openlige

FK ETNA DRAGONS Podolie – Forever Púchov 7:1 (4:1)

góly: Halás 3, Madro 2, Směřička, Pyšný – Chromý
Podolie: Bobocký I., Horváth – Směřička, Madro, Halás, Líška, Šimor, Lackovič, Jurčo, Pyšný, Bobocký R., Drexler.
Forever Púchov: Martinák – Pružinec, Hrnčík, Čelko, Mišutka, Chromý, Mokrička...
250 divákov.
V šlágri 17. kola sa rozhodovalo, či sa Drakom podarí spraviť posledný krok k prvenstvu v Openlige, alebo si budú musieť počkať do záverečného kola. Keďže Púchov ešte mal teoretickú šancu predstihnúť Podolie, očakával sa zaujímavý zápas.
Káder Podolia zasiahla tesne pár hodín pred zápasom strata, keď sa zranil na veľkom futbale brankár Trebatický, ktorého musel v bráne nahradiť Bobocký, ktorý sa naopak vrátil na palubovku po zranení prsta. Ten si však aj napriek výpadku zápasovej praxe počínal veľmi dobre a svojich spoluhráčov v dôležitých momentoch podržal.
Problémy so zostavou navyše hlásili aj hostia z Púchova, ktorý pricestovali do Podolia bez svojich najlepších hráčov.
Zápas začali obe mužstvá opatrne. Prvé vážnejšie šance si vypracovali domáci, no púchovský brankár Martinák bol pozorný. Prvý gól padol v 7. minúte, keď sa individuálne presadil Pyšný. Na ďalší gól si diváci museli počkať do 16. minúty, keď po peknej akcii skóroval Směřička. Draci mali veľa šancí na strelenie gólu a zvýšenie náskoku, proti však bol Martinák. Púchov sa dostával do streleckých príležitostí veľmi málo, domáci brankár Bobocký sa zapotil až ku koncu polčasu. V 19. minúte nezastavili Draci Chromého, ktorý z hranice šestky strelou k tyči znižoval na 2:1. O pár sekúnd mali hostia príležitosť na vyrovnanie. Draci sa dopustili šiesteho akumulovaného faulu a Púchov kopal 10-metrový pokutový kop. Bobocký však penaltu chytil a nedovolil tým Púchovu dostať sa späť do zápasu. Naopak potvrdilo sa staré známe „nedáš, dostaneš“ a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Halás. Na polčasových 4:1 upravil Madro strelou z priameho kopu.
Druhé dejstvo sa Draci snažili udržať si vedenie a nedovoliť súperovi streliť gól. Púchov bol nebezpečnejší ako v prvom polčase, Bobocký však už nepustil za svoj chrbát ani jeden gól. Podolie si vytvorilo taktiež veľa príležitostí, premeniť sa im podarilo tri z nich. Najskôr v 26. minúte zakončil peknú akciu Halás. O desať minút neskôr strelil svoj druhý gól v zápase Madro. Minútu pred koncom zavŕšil svoj hattrick Halás. V závere zápasu zaznamenal svoj debut aj mladý talentovaný hráč Podolia Drexler, ktorý mohol v posledných sekundách aj skórovať, zoči-voči Martinákovi však zaváhal.
Podolie si touto výhrou v predstihu zabezpečilo prvenstvo a dosiahlo tak historický úspech klubu, ktorý sa za 4 sezóny od vzniku prebojoval až na vrchol Openligy a teraz dostane šancu zabojovať o postup do Extraligy.