V závere fašiangov sme pochovali našu BASU a ochutnávali sme zabíjačkové špeciality

 Posledná sobota v období fašiangov patrila v našej obci tradičnému pochovávaniu basy. Tentokrát sa však táto tradícia spojila s ochutnávkou zabíjačkových špecialít.
Zabíjačkové špeciality pripravovali poslanci, členovia kultúrnej komisie a dobrovoľníci na čele s hlavným majstrom Marekom Piscom. Všetkým patrí veľké poďakovanie a uznanie za nasadenie a obetovanie voľného času v prospech tejto akcie. Potešujúci je fakt, že sa tejto spoločenskej udalosti zúčastnilo veľké množstvo ľudí a veríme, že všetci boli spokojní.

Prípravy začali vo štvrtok, pokračovali v piatok a vyvrcholenie bolo v sobotu od 15.00 hod., kedy sa celá akcia začala. O 18.00 hod. sme začali pochovávať našu basu. Celé to začalo sprievodom pomedzi ľudí aj s basou, o ktorej ešte nebola vedomosť, že "zomrela". To sa zistilo až neskôr. Obrad prišiel vykonať farár Juraj a následne ju poslal do pekla, kde si ju zobral čert. A takto sme sa symbolicky rozlúčili so zábavami až do Veľkej noci. Všetkým ochotníkom, plačkám a tiež aj hudobníkom (J. Červeňanský a M. Mrekaj) patrí taktiež veľké poďakovanie za spestrenie večera.

Po pochovaní basy pokračovala zábava aj ďalej a prítomní, ktorí ešte zostali mali možnosť baviť sa a zaspievať si pri harmonike a ozembuchu do večerných hodín.

Publikované: 19.2.2023 | Zobrazené: 1235
toplist