Slávnostné otvorenie športového areálu v ZŠ Podolie

V utorok 09.06.2026 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novovybudovaného športového areálu v našej ZŠ s MŠ Podolie, ktorý sa zrealizoval v rámci projektu "Zlepšenie kvality vzdelávania v ZŠ Podolie" cez Program Slovensko, Integrované územné investície. Spolu so športovým areálom sa realizovalo aj vytvorenie novej matematickej učebne STEM (učebňa 21. storočia). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v sume 526 498,55 € a sumu 45 782,48 € musela obec spolufinancovať z vlastného rozpočtu.

Slávnostné otvorenie sa začalo krásnym tancom detí ZŠ. Po tanci sa všetkým prítomným prihovorila pani riaditeľka ZŠ Lucia Ondrejková, ktorá všetkých privítala a predstavila hostí. Následne sa k prítomným žiakom a učiteľom prihovoril pán starosta Rastislav Bobocký, ktorý povedal viac o danom projekte a jeho realizácii. Následne sa prítomným prihovoril aj predseda TSK, Jaroslav Baška, keďže projektový zámer schvaľovala Rada partnerstva TSK, ktorej predsedom je práve pán Baška. V príhovore vyzdvihol výbornú prácu obce a všetkých povzbudil k športovaniu a vzdelávaniu. Pekné slová prítomným venovali aj reprezentant SR v atletike, Mário Hanic a naša bývalá pani riaditeľka Janka Schreiberová. Po slávnostných príhovoroch nasledovalo prestrihnutie pásky a oficiálne otvorenie. Potom nasledoval prvý štart vybraných žiakov našej ZŠ v behu na 60 m, ktorí si šprintovali proti reprezentantovi SR Máriovi Hanicovi. 
Po týchto formálnych náležitositach sa začali súťaže v atletických disciplínach medzi našimi žiakmi a žiakmi pozvaných škôl- ZŠ Čachtice, ZŠ Odborárska NM n/V, ZŠ Stráni. Súťažili kategórie žiaci a žiačky v behu na 60 m, skok do diaľky, skok do výšky, beh na 300 m (žiačky). Okrem atletických disciplín sa uskutočnil aj turnaj žiakov v malom futbale, ktorý vyhrali žiaci našej ZŠ. 

Všetci športovci si dobre zasúťažili, prítomní mali možnosť vidieť výborné výkony všetkých žiakov a žiačok. Všetkým gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

My veríme, že športovisko bude naplno využívané, že si deti a rodiačia nájdu čas a budú sa venovať športu aj vo voľnom čase. A veríme, že nám v obci vyrastú časom ďalší reprezentanti SR. 

Touto cestou ďakujeme všetkým zúčastneným a v neposledom rade našej zákadnej škole na čele s pani riaditeľkou, ako krásne sa postarali o organizáciu celého podujatia. 

 

Foto: Dominik Antal